Srpen 2011

trapič therizinosaurus(3)

26. srpna 2011 v 17:17 | raptor |  komiksy

Bimmin

21. srpna 2011 v 11:14 | raptor |  hry s pravěkými zvířaty
S pravěkým člověkem utíkáte před neidentifikovaným theropodem. Vyhýbejte se houbám,kaktusům, dřevu a hlavně pádu. zbírejte ovoce a maso. Ovládání:Skok-mezerník
adresa:http://www.herni.cz/hra-bimmin-hrej


Dinokuře

20. srpna 2011 v 10:53 | raptor |  Ostatní
Jen etické důvody zabránily tomu, aby se na světě znovu objevil malý dinosaurus. Vědcům z Harvardu se totiž podařilo zastavit v kuřecím zárodku proces tvorby zobáku, takže místo něho začal vznikat "dinosauří" čenich.(z noviky.cz)
obrázek zárodku dinokuřete (obrázek taky z novinky.cz)

"Vypadalo to přesně jako krokodýlí tlama," řekl evoluční biolog z Harvardu Arkhat Abzhanov internetovému serveru NewScientist. Ve svém unikátním, byť poněkud kontroverzním experimentu vyšel z toho, že ptáci mají své předky v maniraptorech, skupině drobných dinosaurů z období křídy, a dnešní opeřenci ve vývoji zárodku procházejí tímto stádiem své evoluce. V první fázi identifikoval v DNA kuřecího zárodku signální molekuly, které ovlivňují anatomickou podobu budoucího živočicha. Pak do vyvíjejícího se slepičího vejce prorazil drobný otvor a jím umístil k budoucí hlavě kuřete kapku gelu s klíčovým proteinem. Ten zastavil vývoj ve fázi, kdy hlava zárodku procházela "dinosauřím" stádiem. Do 14 dnů se skutečně vytvořila hlava, na níž byl místo zobáku čenich podobný aligátořímu. Abzhanov poté pokus ukončil, aby se "dinokuře" nevylíhlo. Rovněž na univerzitě státu Montana se Jack Horner pokouší stejným způsobem zvrátit vývoj kuřete tak, aby si vytvořilo ocas a končetiny, jaké měli maniraptoři. Vědci věří, že se jim podaří vyvinout metody, umožňující zastavit embryonální vývoj v kterékoliv fázi a nasměrovat tak, aby vznikl tvor připomínající prapředka dotyčného druhu. V dalším výhledu se však otvírá možnost zasahovat i do vývoje lidských embryí s cílem zvrátit negativní změny, vedoucí k vrozeným defektům.

trapič therizinosaurus(1)

16. srpna 2011 v 11:12 | raptor |  komiksy
neměl jsem moc nápadů na příběh,tak jsem se rozhodl dělat příběh na přání dinosaurss jako komiks. v komiksu jsou:fukuisaurus,therizinosaurus,velociraptor,tarbosaurus

obrázky na přání

13. srpna 2011 v 17:21 | raptor |  moje tvorba
jako několik jiných blogů i já zde dávám obrázky na přání.
doporučuji navštívit i dvě další stránky, kde mne zajímají vaše přání:http://kryptoraptor.blog.cz/1105/pribehy-na-prani a http://kryptoraptor.blog.cz/1107/obrazky-a-animace-na-prani

moje další animace

13. srpna 2011 v 17:10 | raptor |  moje tvorba
jezdec a t-rex. omlouvám se za malou hrubku v nápise

pentaplikace

tu hnědou kouli a žlutou čáru si jistě vysvětlíte. ty oranžové čáry jsou zvratky,malá modrá kulička plivanec. potom, jak se tam vznáší, to vykočil,pak tomu člověkudoroste další hlava, a ta druhá žlutá čára je sopel.

zlomyslný kůň

animace na přání KRKA (omlouvám se za chyby na giganotosaurovi,použil jsem model t-rexe)

T-rexí trable 1. část

7. srpna 2011 v 9:47 | raptor |  příběhy
Bylo časné ráno a mládě T-rexe vyšlo z podrostu. Po chvíli dorazila matka s potravou. Ve vzduchu však čpěl pach cizího dravce. Matka ten pach dobře znala a znervózněla. A pak s mohutným skřekem vyšel na mýtinu i jeho původce. Byl to nějaký therizinosaurid. Byl přitahován potravou pro mládě, mršinou protohadra. Matka se však potravy nechtěla vzdát. Therizinosaurid se rozmáchl a způsobil jí tržnou ránu na noze. Matka se mu zakousla do krku a zabila ho. Mládě se ještě celé rozrušené z boje dvou titánů se pustilo do jídla. Nevšimlo si, že ho ze křoví pozoruje spousta malých očí. Byli to sauronitholestové s jedním obřím alfa samcem.

Jeden ještě mladý člen smečky zaútočil moc brzo a mládě s vyděšeným pištěním uhnulo. Matka se nemotorně otočila a s výhružným vrčením se přibližovala. Sauronitholestové utekli. Mezitím si dvě další mláďata na jiném místě zkoušela lov na malém hmyzu a jiné havěti. Nevšimli si pachu hniloby, který zaváněl z tlamy cizího t-rexe. Byl tak nějak v pubertě a hladově na mláďata civěl. Matka ucítila a hned se vydala za ním. Mocně na něj zařvala a mladý t-rex rychle utíkal pryč. Mezitím si opuštěné mládě všimlo ptáka, který seděl na nedaleké větvi. Pták odletěl a t-rex běžel za ním. Dostal se až k hnízdu dromeosaura. Zvědavě strčil do jednoho vejce. Ihned přiběhla matka dromeosaura, a malý t-rex začal utíkat. Bohužel ho útěk zavedl rovnou do teritoria dromeosaurů. Když se ohlédl, neběžel už za ním jeden dromeosaurus, ale deset, včetně velké alfa samice. Najednou se z lesa vynořila t-rexova matka. Dromeosauři si všimli jejího zranění na noze, a hodlali zaútočit. První si dodala odvahu alfa samice velikosti člověka. Vyskočila na t-rexí matku a zaryla jí drápy do masa. Matka se snažila alfa samici setřást, ale ona se držela pevně a pomalu, ale jistě jí lezla po těle ke krku.
přežije matka souboj s dromeosaury?
to se dozvíte v druhé části

zajímavé stránky:Fotografie zvířat a přírody - Naturfoto.cz