Duben 2013

Dinosaur Creator: úvod

21. dubna 2013 v 13:22 | raptor |  Dinosaur Creator
Zakládám novou rubriku. V podstatě se jedná o jakousi hru. Každý komentující popíše část těla dinosaura podle své fantazie, tak to jde do té doby, než je dinosaurus zcela popsán, já ho nakreslím, pojmenuji a zveřejním. Je to taková blbina, ale myslím, že se to ujme. Takže, pořadí popisování částí těla

první komentující popíše hlavu
druhý komentující popíše krk
třetí komentující popíše tělo
čtvrtý komentující popíše přední končetiny
pátý komentující popíše zadní končetiny
šestý komentuící popíše ocas
sedmý komentující popíše zbarvení

Tak, doufám,že se vám tato nová střelená rubrika bude líbit.

The new dinosaurs - an alternative evolution

18. dubna 2013 v 11:09 | raptor |  knihy
Kniha popisující formy života, které by se možná vyvinuly nebýt vymírání na konci křídy. Je to zaměřené především na plazy, ale vyskytuje se zde i několik savců a ptáků.

stáhnete zde:

Soubor je v angličtině, protože tato kniha ještě nebyla u nás vydána

Několik ukázek(blbne mi nahrávání obrázků):
Herbafagus

Formisaura

ganeosaurus

Dobrá a špatná zpráva

18. dubna 2013 v 9:26 | raptor |  moje tvorba
Špatná : Kvůli technickým problémům jsem nucen zrušit práci na levelu podzemní laboratoře.
Dobrá: Kvůli značné popularitě Dino válek jsem se rozhodl napsat další díl. Uvádím několik ukázek

Ukázka č.1 se odehrává bezprostředně po konci prvního dílu:
Alion se zhroutil a Stenon ho začal ošetřovat. "Hm, to je divné. Tyto rány nemohlo způsobit nic, co znám. Jsou vedeny chirurgickou přesností. Ne, ne, tohle nemohlo způsobit žádné zvíře. Toto je mechanického původu" řekl nakonec Stenon. Pohlédl na vůdce, kteří seděli u mrtvoly saurolopha. Antirhoph, Megaro, Patagor a Garuda se zděšeně dívali na těžce oddechujícího Aliona, který byl celý pokrytý řeznými ranami. "Však jsem vám to říkal! Mají vyspělou techniku! Tohle mi způsobili jejich zbraně!" sípěl Alion a hluboce oddechoval. Bylo vidět, že s každým nádechem strašně trpí, jak se mu roztahovaly a smršťovaly rány. Stenon se odvrátil, protože ten pohled už nesnesl. Se svěšenou hlavou šel k vůdcům tří, nyní již sjednocených, stran. "Je mi líto, s tímhle nic nesvedu. Věřím, že bych ho ještě tak týden mohl udržet naživu, ale pak pojde tak jako tak. Má narušené plíce" řekl a pohlédl na Patagora, který si zraněného obzvlášť oblíbil a Alion u něj plnil funkci osobního patolízala. Patagor se tvářil, jako by se nic nestalo, ale bylo vidět, že někde hluboko uvnitř trpí. "Kolik dinosauroidů na tebe zaútočilo?" zeptala se Garuda. "Dva!" řekl zkroušeně Alion. "Dva způsobili takovou paseku?" zeptal se překvapeně Antirhoph. "V tom případě jsme bohužel vyřízení." řekl Megaro. "Ano, dva, přátelé, dva. Běžel jsem jim oznámit radostnou zprávu o našem smíření a oni mě přepadli. Bylo jich víc, asi tak deset. Několik jelo na Stegosaurech, kteří měli k ocasům připevněny provazy, a na těch provazech byla přivázána koule. Stegosauři vyběhli, koule se roztrhla a ozvala se ohlušující rána /poznámka autora: jednalo se o soustavu dosti podobnou magdeburským polokoulím/. Snažil jsem se utéct před tím hlukem a naběhl jsem rovnou na ty dva. Byli ozbrojeni jakýmisi lesklými zuby na dřevěném válečku, které držely v ruce. Říkají tomu ruční tesáky. Pak jsem ihned běžel za vámi" řekl Alion a kvůli značné ztrátě krve upadl do bezvědomí.

Ukázka č.2
Mezitím bylo v základním táboře Strany vzpřímené páteře rušno. "Klid, klid, klid!" snažil se uklidnit všechny přítomné dinosauroidy vůdce, dinosauroid jménem Uprig. Jakmile se davy dinosauroidů uklidnily, pokračoval v mluvení: "Jak jistě již všichni víte, strany vodorovných zad /takto byli titulováni dinosauři/ se sjednotili. To znamená jediné, a to, že musíme změnit naše plány. Náš původní plán, jak jistě všichni víte, byl, že počkáme, až se Strany vodorovných zad navzájem povraždí a pak vítěznou stranu, ještě oslabenou bojem, dorazíme. Ale, jak už jsem řekl, sjednotili se a to celý náš plán ničí. Doufám, že jste tu všichni" řekl a rozhlédl se po davu. Ihned si všiml, že chybí tři dospívající samci: Anthro, Backbony a Verter. Dále chyběl Slyone, mladý nezkušený samec, všem jen pro smích, který měl špehovat v táboře sjednocených dinosauřích stran. Uprig si z toho nic nedělal, protože dříve zmínění tři byli pro Stranu vzpřímené páteře spíše přítěží, protože nebyli fyzicky na výši a pokračoval v řeči. "Skoro všichni. Zítra provedeme útok, a tak je doufám zaskočíme."


Ukázka č.3
Nyní bych rád trochu odbočil od hlavního příběhu a trochu vám osvětlil složení strany vzpřímené páteře. Tato strana se skládala ze dvou ras. Název strany by mohl mylně napovídat, že obě rasy jsou vzpřímené. Ve skutečnosti byli vzpřímení jenom Straigové. Tito praví dinosauroidi byli mocnější, zručnější, a byli vybaveni něčím, co by se dalo nazvat chladnou inteligencí. V podstatě všechny city ustoupili a umožnili extrémní vývoj inteligence. Druhá rasa, Gesové, se více podobala dinosaurům, akorát měla chápavou ruku. Vytvořili si specifické náboženství zvané Avisapismus. Bylo velmi podobné náboženství domorodých Severoameričanů. Nicméně, jediný důvod, proč je Straigové trpěli ve své straně, byl ten, že Gesové ještě úplně neztratili dinosauří zvyky a tak podle sebe mohli odhadovat chování protivníka, takže byli důležití při sestavování taktiky.


Ukázka č.4
Mezitím, v tajném doupěti, se Anthro, Backbony a Verter bavili o svých plánech. Anthro, samec, který byl od svého dětství obětí posměchu kvůli absolutní absenci peří na svém těle /poznámka autora: ostatní dinosauroidi měli šošolku peří na hlavě a jemné chmýří na předních končetinách/, zrovna řečnil: Vážení ..." řekl na úvod svým dvěma posluchačům. Oba dva byli velmi zaujatí jeho názory. Anthro pokračoval: "sešli jsme se zde, abychom si naplánovali svržení Upriga. Na tuhle chvíli jsem čekal celý svůj život. Konečně se pomstím těm tupým omezencům, kteří na mě pokřikovali hanlivým označením. Říkali mi holátko. A já teď budu u moci, a konečně se pomstím!" řekl Anthro a začal se zlověstně chechtat. Ostatní se začali chechtat také.

zkamenělina theropoda

16. dubna 2013 v 13:21 | raptor |  moje tvorba
Ve výtvarce nám dal učitel na výběr, jestli budeme dělat z hlíny minci nebo kosterní pozůstatek. Já si vybral pozůstatek a tohle z toho vzniklo. Naštěstí mi byla dána možnost si výtvor vyfotit.
Zkamenělina theropoda a vajec

Lovec

15. dubna 2013 v 11:58 | raptor |  moje tvorba
a další kresba. Tentokrát čistě na PC, a to v Gimpu. Podle mne to není zrovna nejlepší, ale ani moc špatné. Takže, tady to je:
Blíže nespecifikovaný theropod čeká na okraji lesa na vhodný moment k útoku na stádo Parasaurolophů.

Co si o tom myslíte? Děkuji za jakoukoliv kritiku

Lupinar

2. dubna 2013 v 7:45 | raptor |  hry s pravěkými zvířaty
Tož, tohle ani hra není, je to spíš něco jako grafický chat. Vyskytuje se zde spousta zvířat z třetihor a čtvrtohor - smilodon, pravlk, leptictidium, obří lenochod (nejmenovaný druh), phorusrakos, nějaký evoluční předek koně, andrewsarchus atd. S nějakým z tímhle zvířat(můžete je kdykoliv měnit) prostě chodíte po virtuálním světě a diskutujete s ostatními hráči. Já sám osobně nepovažuji tuto věc za příliš dobrou, ale prostě jsem hledal materiál do této rubriky. Mimochodem, je to na registraci

Najdete to zde
Ukázka
smilodon

Objev afrického ceratopsida!

1. dubna 2013 v 11:54 | raptor |  Noví pravěcí živočichové
Zajímavé je na něm kromě toho, že je z Afriky i to, že je to nový dinosaurus s nejdelší hlavou.
Jméno:Fakeceratops hoaxi
Kdo ho objevil:Jack Horner
Kdy byl objeven 30.3.2013
Kde byl objeven:Afrika, Zambezi
Kdy žil:Na konci křídy

Pravděpodobně je to příbuzný rodu torosaurus

Pravděpodobná podoba Fakeceratopse:

zajímavé stránky:Fotografie zvířat a přírody - Naturfoto.cz