Červenec 2014

Dinopark

22. července 2014 v 14:48 | raptor |  moje tvorba
Nedávno jsem se nudil, a tak jsem projížděl svůj počítač, jestli tam není něco zajímavého, a našel jsem starý projekt "Kamera v druhohorách" Dle mého to nebylo vůbec povedené. No a to bych nebyl já, kdybych se to nyní, s většími znalostmi a lepšími programy, nepokusil udělat znovu a lépe.

Nakonec z toho vyšel program "Dinopark". Klikáním na šipky umístěné na obrazovce přepínáte mezi pohyblivými modely jednotlivých dinosaurů, a ty v náhodnou dobu udělají náhodnou akci, jako modely v dinoparcích. Všechny modely jsou ozvučené.

Snad se vám tento program bude líbit.
Stáhnete zde:

A nyní ukázka:

Je tam jenom šest modelů. Kdyby jich tam bylo víc, program by se načítal strašně dlouho. I s těmi šesti modely není načítání zrovna rychlé.

Snad se vám tento výplod mojí nudy bude líbit.

Dino Run SE

10. července 2014 v 15:18 | raptor |  hry s pravěkými zvířaty
Někteří z vás už hru Dino Run jistě znají. Já tady však budu psát o její mírně vylepšené verzi, která se stahuje do PC

Čím se Dino Run SE liší od Dino Run, který je hratelný online?

Především, můžete si vytvořit vlastního raptora. Na výběr je mnoho hlav a klobouků, a k tomu samozřejmě hodně zbarvení.

Zde na ukázku pár raptorů:


Dále můžete hrát singleplayer, i když nejste připojeni k internetu, protože jak už jsem říkal, hra se stahuje do počítače.

Co se týče multiplayeru, nic moc se nezměnilo.

Máte k dispozici více klobouků, hlav a zbarvení než hráči hrající online verzi, dále máte k dispozici server, který je dostupný pouze hráčům SE verze.

Máte dále dostupné jiné herní módy, které si můžete kupovat za kosti získané ze sežraných živočichů.

Hru můžete stáhnout zde:


DinoPark Vyškov 2014

6. července 2014 v 16:35 | raptor |  Dinoparky a další zajímavá místa
Dneska jsem navštívil Vyškovský DinoPark, a když už Deinonych, bohužel, asi žádnou další recenzi dinoparků nenapíše, řekl jsem si, že vám v tomto článku vypíšu, co je ve Vyškově nového.

Napřed hlavní věc: nové modely

Bohužel, v dinoparku nejsou žádné nové modely.

Hned po příchodu do dinoparku mne zaujala jedna věc: po dinoparku jsou rozesety sloupy, které jsou propojeny lanem, a tyto sloupy tvoří okruh. Později jsem zjistil, že se jedná o novou atrakci s názvem DinoBike. Je to v podstatě dráha pro speciální zavěšené vozíky poháněné pedály. Tato atrakce tak nabízí pohled na dinosauří modely z výšky. Kvůli svým tělesným proporcím jsem tuto jízdu nepostoupil, příliš jsem se bál, že se to se mnou urve.

Nicméně, fotky(pod každou fotkou je odkaz. Kdyby byla fotka ořezána okrajem blogu, klikněte na odkaz pro zobrazení celé fotky):

V 4D kině je více pařezů-sedátek. Také se zde promítá nový 4D film : Kronosaurus.

Od polských DinoAkvárií se liší tímto: promítá se jen na jedno plátno, má to něco na způsob děje, a tak dál.Před začátkem filmu, když ještě lidé vstupují do kina, je na malých obrazovkách po straně promítacího plátna zobrazován záběr kapitána, který nabádá lidi, aby šli dovnitř a nebáli se. Po chvíli filmu se obraz přesouvá k oknu nějaké ponorky, a můžtete pozorovat dění v pravěkém moři. Postupně narazíte na:
nějaký druh chobotnice (pouze chapadla)
amonita
hejna ryb, jejichž druh se mi nepodařilo určit
Plesiosaura
kronosaura
Nějakého dalšího hlavonožce. Vypadá jako miniaturní verze orthocera (nebo jak se to jmenovalo. Zkrátka ten hlavonožec, co se objevil v prvním díle Monster pravěkých oceánů)

Poté se ponorka přesouvá do mělčí vody na pobřeží, kde se pasou sauropodi. Kolem ponorky následně propluje kronosaurus, praští do okna ocasem, sklo praskne a dovnitř se valí voda. Následně je vysunuta jakási zeď, která brání přítoku další vody, a opět se objeví kapitán, který se s pozorovatelem rozloučí. Tento konec se konci polských dinoakvárií celkem podobá.

Bohužel, zapomněl jsem pořídit fotky z tohoto filmu.


Poblíž hvězdárny je výstava mláďat současných živočichů, přičemž na péči o ně můžete přispět, za což dostanete záložku do knihy s fotkami těchto mláďat. Pravděpodobně tato výstava nebude trvalá.
Je zde taky možné si na speciální rukavici posadit nějakého dravého ptáka.
v pozadí jsou vidět ohrádky, ve kterých jsou výše zmiňovaná mláďata


V nabídce památečních mincí z dinoparku je nově mince se spinosaurem, což mi přijde divné, protože dosud tam byly dostupné pouze mince s dinosaury, kteří se ve vyškovském dinoparku vyskytují. Možná, že je spinosaurus plánován jako příští model. Kdo ví?

Co nového v ZOO Vyškov:
Staví se nová expozice. Dle současného vybavení usuzuji, že zde bude chován nějaký opeřenec. Nachází se zde totiž vyvýšené misky. Dále jsou zde sloupy, které by mohly tvořit podporu voliéry. To jsou ale čistě spekulace.Dále jsem si také všiml v dinoparku několika chyb:

1. V příběhu, který slyšíte, když jedete dinoexpresem do dinoparku, je popisován souboj T.Rexů. V jednom místě příběhu je řečeno zhruba toto: "Početné státo diplodoků již odešlo, nebojovali proto o tučnou kořist". T.Rex a Diplodokus ale nežili ve stejném období.

2. U pteranodonů je hnízdo s malým pteranodonem umístěno na stromě. Podle současného předpokladu, že pterosauři pouze plachtili, je však takřka nemožné, aby měli hnízdo na stromě. Podle mně tvor, který pouze plachtí, potřebuje větší přistávací plochu, například útes. Ale strom? To v případě pteranodona není vhodné místo pro hnízdo. Možná pro malé pterosaury, jako rhamphorynchus nebo peteinosaurus, ale podle mého by pteranodon na tak malé ploše nedokázal přistát.


Takže, ve Vyškovském zooparku a dinoparku sice letos není mnoho nového, přesto jeho návštěvu doporučuji.

Mimochodem, kdyby byl nějaký zmatek v odkazech pod obrázky, prosím, upozorněte mne a já to opravím.

To je vše. Líbil se vám tento článek? Napište do komentářů váš názor.

zajímavé stránky:Fotografie zvířat a přírody - Naturfoto.cz