Červenec 2016

Raptor

25. července 2016 v 14:41 | raptor |  moje tvorba
V komiksu "Titán", který jsem na blog umístil zhruba před měsícem, se mimo jiné objevuje smečka raptorů. Z každého z nich je vidět jenom kus hlavy, a celkově na mě, když se na komiks teď podívám s menším časovým odstupem, působí tito raptoři poněkud nepovedeně.
Proto jsem se pokusil nakreslit povedenějšího raptora ve stylu, jakým je nakreslen titán. Myslím, že výsledek stojí za umístění na blog.

Komiks "Titán" najdete zde:
http://kryptoraptor.blog.cz/1606/titan

Jak se dostat na chat o všem

25. července 2016 v 9:38 | raptor |  návody
Jak si někteří z vás mohli všimnout, Magicmaxova stránka chatovsem.wz.cz je mimo provoz (Mimochodem, Magicmaxi, jestli víš, co se s tvou stránkou stalo, napiš to prosím do komentářů. Dost mě to zajímá.)
Momentální podoba webu chatovsem.wz.cz

Vím, že na tento web chodí několik mích čtenářů (momentálně si vybavuji Alfaraptora), rozhodl jsem se, že sem dám jednoduchý návod pro ty, kdo na tento postup ještě nepřišli.

1. jděte na následující adresu
http://miniaplikace.blueboard.cz/chatboard-ontario.php?id=295597

Konec návodu. Doufám, že to někomu pomohlo.

Asi taky opravím odkaz v logu chatovsem, který mám v menu

Jak dělat nové dinosaury do JPOG

8. července 2016 v 20:19 | raptor |  návody

1. co budete potřebovat
JPOG
Libovolný editor obrázků(já osobně doporučuji Gimp)
Paint.Net
Hex Editor Neo
A samozřejmě soubor zobrazující zbarvení dinosaura, z jehož "kopie" chcete udělat nový druh. Textury můžete najít na Google obrázcích - (dinosaurus) JPOG skin file.

- upozornění - veškeré uvozovky nejsou součástí názvů složek, kódu, ani jiného textu!

2. počáteční kroky
- zálohujte si JPOG!!!
- vytvořte si někde na PC složku
- ve složce si udělejte složky "Units", "matlibs" a "GUI". Ve složce "GUI" vytvořte složku "Locales"

3. kód

-do vaší složky si zkopírujte soubory "Dinolist" a "Fslhunt" ze složky "Data" vašeho JPOG

- otevřete soubor Dinolist ve vaší složce, najděte zkratku jména dinosaura, z jehož kopie chcete udělat nový druh (v mém případě "alberto") a na nový řádek pod touto zkratkou napište jméno druhu, který chcete přidat (v mém případě "titan"), a zakončete řádek čárkou. Před zkratkou musí být stejný počet mezer jako u ostatních položek v souboru (pokud si dobře pamatuji, je jich 5, ale radši je zkopírujte). Poté soubor uložte.

- otevřete soubor Fslhunt ve vaší složce, najděte název naleziště, na kterém se původní dinosaurus nachází, a do závorky, která obsahuje zkratky dinosaurů, kteří se v něm vyskytují, přidejde zkratku vašeho dinosaura za zkratku původního dinosaura. Nezapomeňte opět připsat čárku a mezerník. Uložte.

- vložte do složky "Units" tři soubory obsahující zkratku původního dinosaura ze složky "Units" ve složce "Data" vašeho JPOG. (V mém případě Alberto.ini, Alberto.inx, Alberto.nwt). Nahraďte v jejich názvech tuto zkratku zkratkou vašeho dinosaura (Titan.ini, Titan.inx, Titan.nwt)

- otevřete soubor .ini. Nahraďte zkratku původního dinosaura zkratkou vašeho dinosaura v řádcích začínajících "Name", "Directory", "ScreenName" (Alberto, AUnitAlberto, $Unit_alberto -> Titan, AUnitTitan, $Unit_titan) Vyhledejte v souboru slovo "Animations". Pod řádek, který začíná slovem model, vložte na nový řádek 5 mezer, a pak "Skin=2;". Soubor uložte

- do složky Locales ve složce GUI ve vaší složce vložte soubor "Eng" ze složky Locales ve složce Gui ve složce Data vašeho JPOG.

- vyhledejte v souboru Eng "unit_(zkratka původního dinosaura)" (v mém případě unit_alberto), a na nový řádek pod to napište "unit_(zkratka vašeho dinosaura)", pak pět mezer, DO UVOZOVEK celý název vašeho dinosaura, a středník ( ; ). Soubor uložte

4. zbarvení

- přebarvěte texturu dinosaura podle sebe. Můžete část textury i zprůhlednit, čímž můžete udělat např. z dilophosaura ornitholesta nebo mládě Cryolophosaura.

- otevřete upravený soubor v Paint.net a uložte ho jako .dds. V settings navolte v nejhornější listě "DXT 5 (Interpolated Alpha). Poté potvrďte.

- zkopírujte si do složky "matlibs" ve vaší složce .tml soubor naleziště, na kterém se nachází původní dinosaurus. Nachází se ve složce matlibs ve složce Data vašeho JPOG. Složka obsahuje od každého naleziště dva soubory, vyberte ten, jehož název nekončí na "16".

- otevřete .tml soubor tohoto naleziště ve vaší složce v programu Hex Editor Neo

- otevřete .dds soubor nového zbarvení v programu Hex Editor Neo.

- zkopírujte celý text souboru .dds otevřeného v Hex Editoru.

- Otevřete v .tml souboru nástroj vyhledávání - ikona lupy. Ujistěte se, že za slovem "Type:" jsou zvoleny možnosti "Hex" a "BYTE". Do vyhledávání napište "44 44 53 20" (bez mezer), a potvrďte vyhledávání.
- zjeďte dolů na konec souboru. V pravo uvidíte tři zkratky dinosauřích názvů.
  • pokud je zkratka dinosaura, který je základ pro vašeho nového dinosaura, dole, vložte data zkopírovaná ze souboru .dds
  • pokud je zkratka dinosaura, který je základ pro vašeho nového dinosaura, uprostřed, stiskněte 2x F3 a vložte data zkopírovaná ze souboru .dds
  • pokud je zkratka dinosaura, který je základ pro vašeho nového dinosaura, nahoře, stiskněte 4x F3 a vložte data zkopírovaná ze souboru .dds

5. závěrečné kroky
- vložte obsah vaší složky do složky "data" v JPOG
- ve složce "Setup" vašeho JPOG spusťte soubor Setup a zmeňte nastavení na tyto hodnoty (kromě Screen resolution):

- spusťte hru a zkuste svého dinosaura naklonovat v režimu Site B (komu by se chtělo čekat, až ho Grant možná najde během hlavní hry, aby to celé možná vedlo k zjištění, že pokus o jeho naklonování způsobí pád celé hry - já jsem vám říkal, až si ji zálohujete).

- pokud hra funguje, výborně. Pokud hra nefunguje, zkuste upravid "Fslhunt" a "Dinolist" tak, aby zkratka vašeho dinosaura začínala velkým písmenem.

Titanis do JPOG

6. července 2016 v 20:59 | raptor |  moje tvorba
Po dlouhé době jsem se pokusil o modifikaci JPOG, a povedlo se m do hry přidat nový druh, aníž bych musel odstranit jiný, ze kterého byl udělán ten nový.
Možná na to později udělám návod.

Na základě modelu Albertosaura se mo podařilo udělat Titanise, a Albertosaurus je stále ve hře.
Přikládám snímek...

Stáhnete zde:
https://uloz.to/!AuoZ3vnbB/titanis-zip

zajímavé stránky:Fotografie zvířat a přírody - Naturfoto.cz