Září 2016

Dino války 2 od Megaraptora

23. září 2016 v 18:43 | raptor |  příběhy
Někteří z vás si možná vzpomenou, že po poslední části prvních dinoválek jsem vyhlásil soutěž, kdo napíše nejlepší pokračování. Já jsem na tuto soutěž také zapomněl, a znovu jsem si na ni vzpomněl až teď, když jsem na svém mailu našel několík částí pokračování, které do soutěže jako jediný soutěžící přihlásil megaraptor, admin dnes už mrtvého blogu megaraptor.blog.cz. Myslím, že stojí za to je sem dát, jako takovou malou zajímavost. Megaraptore, jestli tohle čteš, dobrá práce. Fakt dobrá práce.

Dino Války II.
Pomsta Proditores

Kdysi dávno, když vesmír nebyl ani z daleka tak velký, ne jedné planetě povstala mocná civilizace dinosaurů. Byli silní a inteligentní a to je od sebe odlišovalo. Jedni byli silní, druzí inteligentní. Tyto dva národy proti sobě od nepaměti bojovali.
Třetí strana disponovala jak velkou silou, tak i vysokou inteligencí. Tato strana se postupem času přidala ke straně inteligence. Už se zdálo, že budou bitvy u konce, když Patagor, vůdce strany síly přišel se špinavým podvodem. Na oko uzavřeli se stranou mozku mír, ten ale dlouho netrval.
Během společné schůze vyslali správu, že nedaleko povstala další nebezpečná civilizace a přesvědčili je, aby proti nim urychleně zakročili. A tak se také stalo. Obě strany vyrazily do útoku, ale jak strana inteligence brzy zjistila, byla to past. V úzkém kaňonu na ně zaútočili všechny jednotky strany síly a téměř je vyhubili.
Tento čin však vyvolal nejednotu i v samotné straně síly. Po této akci se od strany síly odtrhlo několik druhů a spojili se s inteligencí. To stranu síly velmi překvapilo. O to více je ale překvapil následný útok této nové strany, zvané Vindices. Strana síly nebyla na tento útok připravena a musela se stáhnout. Na pobřeží ale našla silného spojence a tak vznikla strana Proditores. Patagor byl následně sesazen z vůdčí pozice a na jeho místo nastoupil starý Megalosaurus Bloddrinker.
Vůdcem strany Vindices se stal statný samec Utahraptora Megaro. V této straně nyní bylo přes dva tisíce dinosaurů dva a dvaceti různých druhů. A sice Velociraptoři, Deinonychové, Dromaeosauři, Utahraptoři, Megaraptoři, Allosauři, Saurophaganaxové, Deltadromeové, Microraptoři, Gallimimové, Deinocheirové, Troodoni, Sinornythosauři, Ankylosauři, Stegosauři, Triceratopsové, Styracosauři, Kentrosauři, Euoplocephalové, Parasaurolophové, Brachiosauři a Quetsalcoatlové.
Strana Proditores měla k dispozici pět tisíc dinosaurů o více než padesáti druzích. Je jasné, že zlo bude mít zase početní převahu alespoň dvě ku jedné.


O víkendu přidám další část

Dino Island

16. září 2016 v 12:14 | raptor |  hry s pravěkými zvířaty
Dino Island je hra, ve které stavíte vlastní dinosauří zoo.
Po grafické stránce působí poněkud praštěně, a co se týče dinosaurů, jsou pojatí dost svérázně... Při jídle hlasitě prdí, a při spánku vysoce chrápou. Raptorům chybí zahnutý dráp. Nicméně, i přes tyto nedostatky je tato hra zábavná, a obsahuje pár funkcí, které v žádné jiné dinosauří hře nenajdete (alespoň já jsem na žádnou takovou hru ještě nenarazil):
Zaprvé, mutování:
Dinosaura můžete ozářit třemi typy paprsků, které ubírají dinosaurům různé množství zdraví. Čím víc zdraví paprsek ubírá, tím zajímavější je výsledná mutace. Pokud mutujete dinosaura příliš, jeho zdraví může klesnout na nulu, a poté dinosaurus zemře.
Křížení:
Můžete skřížit dva dinosaury různých druhů. Výsledek může mít velmi zajímavý vzhled. Výsledky jdou pochopitelně také křížit, a v menu křížení už máte dokonce na výběr z několika možností hlavy, těla, končetin a ocasu.
Občas se pokouším vyrobit křížením nějakého konkrétního dinosaura. Jedny z nejzajímavěších projektů, o které se občas pokouším, jsou:
  1. vytvořit dinosaura, který vypadá přesně jako dinosaurus velikosti 1 (např. raptor), ale má velikost 4 (jakou mají např. všichni sauropodi ve hře)
  2. vytvořit dinosaura, který vypadá přesně jako dinosaurus velikosti 4, ale má velikost 1
  3. vytvořit dinosaura, který vypadá jako druh, který ve hře není
  4. vytvořit co nejpodivnějšího dinosaura (např. dinoosaurus velikosti brachiosaura, pohybující se po dvou nohách, má miniaturní přední končetiny, a dlouhý krk je zakončen malou triceratopsí hlavou. Ano, už se mi to jednou povedlo)


Výsledek obrázku pro dino island game
Tohoto dinosaura jsem nevytvořil sám, ale předpokládám, že k dosažení tohoto vzhledu je potřeba mutace.

Hra také obsahuje několik animací, ve kterých vystupují T.Rex, Velociraptor (který byl původně iguanodon, a v raptora byl zmutován během úvodní animace) a prase. Tyto animace jsou občas praštěným způsobem celkem vtipné, a můžete si je odemknout za plnění kampaně. Zobrazíte je kliknutím na kolonku "Kino" v hlavním menu.

Možná během víkendu na blog umístím snímky obrazovky, převážně kříženců.

Hra se dá najít na internetu celkem snadno, a osobně si myslím, že za zkoušku stojí.

zajímavé stránky:Fotografie zvířat a přírody - Naturfoto.cz