Říjen 2016

Dino Války II. od Megaraptora (4. část)

26. října 2016 v 18:19 | raptor |  příběhy
Tak, a máme zde poslední část.

Bitva
Svítá. Táborem se nese napjatá atmosféra. Všichni očekávají velitelovi instrukce. Megaro vyšplhal na skálu, aby měl přehled a spustil: "Dobré ráno, jste všichni připraveni?" Zeptal se s úzkostí v hlase. "Ano." Odpověděli svorně. "Antirhophe, jaký je počet válečných jednotek?" "Třicet pařátů pozemních, deset pařátů jedoucích a dvacet křídel letících jednotek." Řekl Velociraptor Antirhoph. "Dále pak dva troubili s kamenopaly a jednoho palmožrouta s klackometem a potom ještě několik roháčů, /Triceratopsů a Styracosaurů/ ostnáčů /Stegosaurů a Kentrosaurů/ a mlátivců /Ankylosaurů a Euoplocephalů/." "Jsou li všichni připraveni, pak vás seznámím s bojovým plánem." Řekl Megaro.
O pár set Argentinosaurů dál se konala bojová porada strany Proditores. "Už to říkám dlouho, měli bychom zaútočit." Řekl nasupeně Bloddrinker. "Měli bychom ještě počkat." Namítl Creast, jeden z největších Ceratosaurů v okolí. "A to nejméně do doby, než se
vrátí Liam se zprávami." "na Liama bych moc nespoléhal." Řekl Patagor. "Podle mě ho už dávno zajali, měli jsme tam poslat někoho trochu schopnějšího, třeba Baeioua. Umí se maskovat a dostat se tak hodně blízko. A kdyby ho odhalili, mohl by zaútočit. Co z toho zvládne Liam."

Patagor
"Nepřeceňuj mé schopnosti." Namítl Baryonyx Baeious. "Zas tak dobře bych se nezamaskoval." "To teď nebudeme řešit." Zařval Bloddrinker. "Už mám toho čekání dost, okamžitě vyrážíme, překvapivý útok je ta nejlepší strategie."

Baeious
Všichni nevěřícně zírali. Po chvíli se ozvalo. "A mají s námi jít i tvoji nautaeové?" Bloddrinker se otočil. "Ne, zatím ne. Necháme si je jako tajnou zbraň. Takže ať se všichni vaši dinosauři připraví, vyrazíme, jakmile bude slunce nejvýš.

Bloddrinker
Mezitím už armáda strany Vindices postupovala vpřed. Megaro, Antirhoph, Albertier a Briel jeli společně na jednom velkém Parasaurolophovi. Vedle nich pochodoval z jedné strany Alion a z druhé Saurix. Za nimi se táhli nekonečné zástupy dinosaurů. Nad řadami vykukovali krky Brachiosaurů, z nichž ten největší nesl na zádech mohutný šestihnízdný klackomet.

Saurix
Na každé straně nedaleko tohoto Brachiosaura pochodoval obří Parasaurolophus, který nesl na zádech těžký kamenopal. Nad seskupením letěla v pravidelných formacích stovka Quetsalcoatlů s raptory a Sinornythosaury na zádech. Této letce velel Mackin, sedící na zádech největšímu z pterosaurů s rozpětím křídel nejméně dvacet metrů. Bylo již po poledni když on a jeho křídlo najednou uviděli nepřátelské jednotky směřující proti nim. Mackin dal rychle signál pozemním jednotkám, aby se připravili k boji. "Jak o nás mohli vědět?" Zeptal se Albertier zděšeně. "To nevím, ale připravili nás tím o moment překvapení. Nyní se můžeme spolehnout jen na svou sílu a taktiku.


Zde materiál odeslaný megaraptorem končí... Tato část byla odeslána tak dva měsíce před vydáním posledního článku na megaraptorově blogu.

Tipuji, že by povídka končila definitivní porážkou jedné ze stran.

Dino Války II. od Megaraptora (3. část)

16. října 2016 v 16:55 | raptor |  příběhy
Minulý víkend jsem neměl moc čas, bylo toho hodně do školy.

Proroctví
Je pozdě v noci. Většina dinosaurů ze strany Vindices šla spát. Megaro ale nemohl usnout. Přemýšlel, proč je strana síly tehdy tak podle zradila. Vstal a šel se projít po táboře. Všude bylo ticho, až na jednoho Hypsilophodonta, který vydával houkavé zvuky, které se nesli přes celý prales. Megaro se rozhodl dát si zákusek po večeři a připlížil se k nebohému ornythopodovi.
Už se chystal vyrazit, ale něco ho zastavilo. Jako by ho někdo pozoroval. Prudce se otočil a uviděl je šustící trávu, jak jí někdo rychle proběhl. Rychle se vydal po stopách. Záhadný dinosaurus mu však stále unikal. Najednou prudce vyskočil a dopadl přímo na záda Ornitholestovi, špehovi strany Proditores. "Tak tys nás špehoval, jo?" Řekl podrážděně Megaro. "Omlouvám se, nešlo to jinak, oni mě zabijí" Snažil se odprosit Ornitholestes. "Jak se jmenuješ?" "Liam." Řekl vystrašeně. "Teď půjdeš se mnou, odpovíš nám na pár otázek a pak tě možná pustíme." Řekl Megaro v naději, že by se mohli dozvědět víc o nepřátelské taktice.
Megaro přišel do tábora s Ornitholestem v pařátech. "Hlídko, co to má znamenat?" Otázal se Megaro hlídky. "Před chvílí jsem v blízkosti našeho tábora chytil tohohle špióna, jak je možné, že vám proklouzl?" Pokračoval nasupeně Megaro. "Omlouvám se, už se to nestane." Řekl Briel, velitel hlídek Deinonychů. "To doufám." Odvětil Megaro taktně.
Pokračoval v obchůzce, když najednou uslyšel zaúpění z Garbielova stanu. Spěšně se šel podívat o co jde. "Děje se něco, Garbieli?" "Děje, příteli, děje." Odpověděl Garbiel, starý Deinocheirus a velmi dobrý věštec. "Měl jsem vidění." Pokračoval. "Příští bitva pro nás nedopadne dobře" "To nejsou moc dobré zprávy." Podotkl Megaro. "Nepřerušuj mě." Ohradil se Garbiel. "Ale tato bitva nedopadne ani úplně špatně. Někteří dinosauři v ní odhalí své schopnosti, které získávali postupným vývojem." "Tomu nerozumím." Řekl zaraženě
Megaro. "Ani nemůžeš, příteli." Řekl s úsměvem Garbiel. "Ale zítra pochopíš víc. A teď jdi spát. Už je moc pozdě."
Megaro odešel z Garbielova stanu a šel si lehnout. Dlouho však ještě nemohl usnout, neboť přemýšlel o tom, co mu Garbiel řekl.Tak, a příště už na blog dám poslední část, kterou Megaraptor nazval Bitva.

Postupně jsem si pročítal Megaraptorovi a moje Dino války II., a pomalu začínám mít pocit, že kdyby Megaraptor svou verzi dokončil, byla by lepší než ta moje. Možná, až dokončím jistou povídku, na které už dlouho pracuji, bych se mohl pokusit tuto verzi nějak dokončit.

Zábavný svět dinosaurů (38. díl)

8. října 2016 v 9:00 | raptor |  komiksy
Jak někteří z vás možná poznali podle toho, že datum publikace tohoto článku se shoduje s naprostou většinou článků z této série, tento komiks byl přednastaven. V podstatě jsem ho dokončil už ve středu, ale nechtělo se mi publikovat dva díly tak krátce po sobě.

Lidé si vymysleli spoustu fiktivních postav, které trestají zlo. Co mají všichni tito hrdinové společného? Nejsou to dinosauři.
Toto však ode dneška přestává platit:
http://nd06.jxs.cz/852/882/46a58dd223_103505586_o2.png

Obrázek je moc široký, a tak by musel být zmenšen natolik, že by možná už nebyl čitelný text.


Mimochodem, postava z tohoto komiksu má veliký potenciál stát se společně s raptorem vynálezcem, a sauropodem, který to nemá lehké (ano, jedná se o tři různé jedince, ale postava je to v podstatě stejná) opakovaně se vyskytujícím hrdinou. Blbec Dodo byl nakonec zavržen.

Zábavný svět dinosaurů (37. díl)

4. října 2016 v 9:25 | raptor |  komiksy
Zábavný svět dinosaurů, který od dubna vychází nepravidelně, se zase rozšířil o nový fór.


Co si o nejnovějším přírůstku myslíte?

Dino války II od megaraptora (2.)

2. října 2016 v 12:13 | raptor |  příběhy
Trochu jsem se zpozdil, ale každopádně jsem dodržel slib, že další část přibude o víkendu.

Episoda 1. Porada

Stmívá se. Bojová porada strany Vindices se právě chystá zaujmout svá místa v poradním stanu. "Přátelé, sešli jsme se, aby jsme se poradili o neustále narůstajícím nebezpečí za strany Proditores." Takto uvedl schůzi Megaro, vůdce strany Vindices. "Jejich počty daleko přesahují ty naše a dokonce už začínají tlačit na naše hranice. Musíme je nějak zastavit." "Ale jak to chceš udělat?" Zeptal se Albertier, zástupce Dromaeosaurů. "Jsou mnohem silnější a ve většině případů také větší. Začíná mi to připomínat staré časy, když jsme ještě nebyli spojeni s třetí stranou." "To nás ale nezastaví." Podotkl Antirhoph. "Kdysi jsme přeci také neházeli drápy do kapradí, /přejato ze současného přísloví házet flintu do žita/ tak to nevzdávej." "A navíc to s tou velikostní převahou není tak úplně pravda." Přidal Saurix, největší ze Saurophaganaxů v celé armádě.
"Podle mě bychom měli zaútočit, dokud to nebudou čekat." Navrhl Alion. "Jak je znám, tak nás velmi podceňují, proto tenkrát prohráli." "To je možné, ale mi je také nesmíme podcenit." Namítl Megaro. "Mají prý nějakou posilu, někoho, kdo jejich řady velmi posílil, naši špehové zjistili, že se s nimi spojili ploutvonožci a pobřežní létavci,
/mořští plazy a malí pterosauři/ ale ještě neodhalili tu tajnou posilu." Na chvíli zavládlo hrobové ticho.
"Zaútočíme zítra." Všichni jen vytřeštili bulvy. "Jak to myslíš, zítra?" "Prostě tak." Megaro rozhodně argumentoval. "Určitě budou stejně překvapeni jako teď vy. A jinak. Jak jsme pokročili s těmi kamenopaly, Dyssi?" Dyssi, samice Deltadromea se poškrábala na hlavě. "První dva už jsou hotové, dalších pět jich je ve výrobě." "Skvělé zprávy, tak je hned po schůzi připevněte na troubili." /Parasaurolophy/ Přikázal Megaro.
"A co naše klackomety, jak to s nimi vypadá, Kalliene?" "Zatím jsme dokončili jeden, druhý by mohl být do rána hotov." Odpověděl Kallien, zástupce Gallimimů. "Kolik má jeden klackomet hnízd?" "Šest na velikost raptora, jak jste chtěl." Megaro se usmál. "Tak ten druhý nedodělávejte, radši se připravte na boj, a Mackine, co bouchašutry?" Megaraptor se ušklíbl. "Máme jich asi sto kusů, doletí asi na půl Argentinosaura /jeden Argentinosaurus je asi padesát metrů/ a ihned bouchnou" "Kdo se s nimi učil házet?" Zeptal se Megaro s velkým zájmem. "Dva pařáty pozemních i jedoucích raptorů a jednou křídlo letících raptorů." "To všechno jsou perfektní zprávy, já také jednu mám, Utahraptoři zhotovili půl druhého tisíce kostišťouchů pro boj z blízka, jsou naostřené a mnohem mocnější než drápy. Myslím, že už je pozdě, běžte oznámit svým druhům výsledek rady. Ať se všichni do svítání připraví. Klackomet připevněte na palmožrouta /Brachiosaura/ a každému raptorovi dejte kostišťouch. Za úsvitu vyrážíme do války."


Ještě zbývají dvě další části. Poslední z nich mi byla odeslána dva měsíce před publikováním posledního článku na megaraptorově blogu.

Přiští víkend přibude další část, kterou Megaraptor nazval "Epizoda 2: Proroctví"

zajímavé stránky:Fotografie zvířat a přírody - Naturfoto.cz