Prosinec 2016

Winsaurus 2016

24. prosince 2016 v 9:29 | raptor |  Soutěže
Máme tu Winsaura 2016

Ohledně diplomů:

Původně jsem se snažil o vzhled podobný diplomům od magicmaxe, o ten reliéf ve zlatě. Bohužel, veškeré pokusy o něj dopadly katastrofálně, a tak jsem postupným experimentováním z různými vzhledy nakonec dospěl k výslednému vzhledu. Diplomy jsou celkem malé, velikostně tak akorát k umístění do volitelného boxu v menu, ale i tak dobře čitelné (alespoň pro mně)

Nejlepší nový blog:

Tato kategorie je pro nejlepší z blogů, který se k dinokomunitě přidal v průběhu roku 2016. S přehledem zde vítězí leaellynaraptor, částečně i díky tomu, že jsem si nevzpomněl na jakýkoliv jiný dino-blog, který začal v roce 2016. Ale věřím, že i kdyby zde nějaké byly, i tak by měl leaellynaraptor velmi velkou šanci na vítězství. Leaellynaraptorův blog má v porovnání s ostatními členy dinokomunity dost unikátní zaměření, konkrétně se zaměřuje na polární dinosaury, a rád ho navštěvuji. Mám ho i uloždný v prohlížeči mezi oblíbenými stránkami, a není to proto, že si nikdy nemohu vzpomenout, jak přesně se "leaellynaraptor" píše XD. Na diplom jsem mu vybral leaellynasauru.

Nejkrásnější blog:

Blog není jen o zajímavých článcích. Důležité je taky zaujmout nového návštěvníka vzhledem. Tak to alespoň vyznává magicmax, kterému děkuji, že mě nakonec přiměl změnit si design blogu z původních "stop v pustině" na dnešní "fosilie". Vypadají lépe.
V kategorii nejkrásnější blog se na prvním místě umístila Viza a její blog mossyplains.blog.cz. Vybavuji si hned několik vzhledů, které blog v tomto roce vystřídal, a všechny byly naprosto úžasné. Jestli bych měl uvést svého osobního favorita, byli to dva raptoři.
Na diplom jsem jí vybral snímek ze hry Dinosaur World, konkrétně z oblasti "Mossy Plains"

Nejlepší série článků:

Tato kategorie je pro série článků, které na blozích vycházeli v roce 2016.
Zde jsem se rozhodoval hlavně mezi leaellynaraptorovým "Půlnočním Sluncem", "NES Godzilla creepypastou" od Alfaraptora, a Haasovým "Světem opičích ještěrů"
Nakonec jsem rozhodl, že v této kategorii vyhrává Haasův "Svět opičích ještěrů", příběh o zajímavém druhu, o kterém jsem předtím neměl ani ponětí.
Na diplom jsem vybral Megalancosaura.

Nejzajímavější blog:

Tato kategorie posuzuje blogy podle toho, jak zajímavé jsou podle mne jejich články. Nemyslete si, že články ostatních blogů nejsou podle mne zajímavé. Ale zkrátka jeden blog má alespoň pro mě zajímavější články, než ostatní. Je jím monster island, s články o filmových monstrech, a o mnoha mně předtím neznámých filmech.
Na diplom jsem vybral gayose.


nejvýznamnější blog:

Vybral jsem blog, který vlastně stál na počátku celé dinokomunity. Je to Deinonych. Jeho první článek vyšel v září 2006, a první komentář se pod ním objevil v červenci roku 2007. Do roku 2014, kdy svou činnost ukončil, se odkaz na jeho blog dostal na OFICIÁLNÍ STRÁNKY ČESKÝCH DINOPARKŮ, a zvládl inspirovat množství jiných nadšenců, aby si založili blog o dinosaurech. Řadím se k nim i já.
Jiní blogeři se zase určitě inspirovali těmi, kteří si blog založili kvůli deinonychovi. Celá dinokomunita se myslím dá vysledovat k jedinému článku. Článek začíná slovy: Dinopark v Plzni je první dinopark u nás. Je zde už čtvrtý rok. Každý rok do něj přibývají noví dinosauři.
Stejně jako do Plzně přibývají každý rok nový dinosauři, do naší dinokomunity přibývají skoro každý rok noví blogeři. Letos je to leaellynaraptor, loni to byl JPRex…

Deinonychu, jestli to právě čteš, mám tady pro tebe jeden obří palec nahoru.


Tímto vám zároveň všem přeji veselé vánoce.

ZT2: stavba výběhu Iguanodonů

23. prosince 2016 v 9:28 | raptor |  hry s pravěkými zvířaty
Reakce na mé předchozí video ze ZT2 byly kladné, tak jsem se rozhodl, že udělám další video. Tentokrát ale nebudu předvádět již postavený výběh. Tentokrát budu výběh stavět.

Na výstavbu jsem použil modifikace "Wooden Building Set" a "White Plaster building set" od Zeta Designs.
Už nevím, kde jsem stáhnuzl Iguanodona, ale je součástí modifikace "Early Cretacerous Eurpoe" společně s Polacanthem, Eotyrannem, Baryonixem a Hypsilophodonem.
Samotnou stavbu jsem na videu trochu zychlil, jinak by bylo moc dlouhé.
Co na něj říkáte?

Výběh velociraptorů v ZT2

18. prosince 2016 v 20:06 | raptor |  hry s pravěkými zvířaty
Natočil jsem krátké video ze ZT2, zachycující velký výběh velociraptorů. Ten nápad jsem dostal díky leaellynaraptorově sérii "Zoo Tycoon 2: Postavme si zoo", a doufám, že mu nevadí, že jsem se jím inspiroval.
Dal jsem si na zoo i videu celkem záležet, snad se vám líbí. Kdybyste chtěli odkaz ke stažení modifikací, které jsem vužil, napište do komentářů.

Mimochodem, co říkáte na to intro?

zajímavé stránky:Fotografie zvířat a přírody - Naturfoto.cz