Srpen 2017

Dinopark Vyškov 2017

26. srpna 2017 v 19:11 | raptor |  Dinoparky a další zajímavá místa

Toto video shrnuje mou dnešní návštěvu Dinoparku Vyškov. Většina videa je zaměřena na novinky.

Líbí se vám tento styl, nebo byste radši, aby články o dinoparcích vypadaly spíš jako předtím? (ukázkové články pojednávají o Dinoparku Liberec a o Dinoparku Vyškov v roce 2014)

Raptorián (9.)

9. srpna 2017 v 16:05 | raptor |  příběhy

Raptorián

Beteh na pochodu


Prašní lovci se od ostatních raptoriánů dost odlišovali, alespoň po fyzické stránce. Ostatní smečky měli mezi sebou také fyzické rozdíly, ale vždy se jednalo jen o drobné obměny, jako je zbarvení šupin, mírné rozdíly ve výšce průměrného jedince, výskyt pernatých chocholů na různých částech těla (krk, ocas a ruce byly nejčastější).
Prašní lovci byli výrazně menší než ostatní. Průměrnému členovi Smečky hvozdu by Prašný lovec sahal přibližně po pás. Taky byli hustě opeření po celém těle s výjimkou hlavy a končetin. Přední končetiny byly v momentě, kdy zrovna nebyly potřeba k manipulaci s věcmi, schované v mohutné pernaté pokrývce jasně oranžové barvy.
Na nohách neměli zabijácký dráp.
Nyní se celá smečka Prašných lovců nacházela na pochodu. Zastavovali se jenom v noci kvůli spánku. I samotný Prastarý jako kdyby každou noc usnul. Každé ráno však opět procitl, a znovu odešel. Ani tam to nebylo bezpečné.
Pláň, kterou zrovna kráčeli, byla naprosto pustá. Už několik dní neměli nic pořádného k snědku. Ale nezoufali. Zdálo se, že Prastarý o jejich potížích ví, a proto směřuje směrem k lesu. Během příštího dne by tam mohl být. V lese jistě bude potravy dostatek. Tato představa dosud udržovala po dlouhé dny Prašné lovce na nohou.
Rahonis také netrávil dny odpočinkem. Většinu svého času věnoval prozkoumávání Betehu. Občas se stávalo, že se mu vrátily útržky vzpomínek. Nevěděl, co tyto návraty způsobuje, a zatím si útržky nedokázal spojit do celku.
Zrovna se nacházel v oblasti, která zřejmě neměla být normálním obyvatelům přístupná. Jestli se zde ale vyskytovalo něco, co mu mělo ve vstupu zabránit, již to zde nebylo. Prošel dost nevzhledně vyhlížející chodbou. Ze zdí trčely kabely a nějaké trubice. Pak vstoupil do velké místnosti se stroji. Na zdi byl veliký nápis: "Sivekil: zdroj". Většina strojů působila dojmem nějaké složité pumpy. Tyto stroje byly napojeny na hlavní zařízení uprostřed místnosti. To se skládalo s ohrazeného dopravníhového pásu, který vedl do velkého kotlovitého přístroje, z kterého pak vedlo množství trubic, které se ohýbaly a pronikaly do stěn a podlahy. Najednou se rozevřela střecha, a dovnitř vletěl dron. Chvíli se vznášel nad dopravníkovým pásem, a pak rozevřel spodní část své konstrukce a na pás začaly padat nejrůznější předměty. Kosti, kameny, kusy dřeva, mršiny, hlína... Pás se dal do pohybu, a všechen jeho obsah byl dopraven do obřího kotlovitého zařízení. Zároveň se nastarovaly i ostatní stroje v místnosti. Po chvíli se trubice naplnili neurčitou hmotou. Byla tekutá, tmavě šedá, a silně se leskla.
Rahonisovi se opět vrátila vzpomínka. Tahle hmota byl onen na zdi zmiňovaný Sivekil. Veškeré suroviny v něj byly proměněny pro jejich snadný transport po celém Betehu. V cílové destinaci byl Sivekil opět proměněn v to, co bylo zrovna potřeba (jako třeba jídlo, které Rahonis obdržel o pár části předtím). Rahonis nebyl zasvěcen do toho, jak celý tento proces probíhal, nicméně si vybavoval, že v něm hrálo důležitou roli nějaké záření, a před tím, než mohlo být něco sestaveno, bylo potřeba ten předmět napřed oscanovat a výsledek uložit do databáze, na kterou byly napojeny všechny Sivekilové výrobní stanice.

Mezitím v Hvozdu

K Paorsinovi jakoby z dálky doléhaly hlasy.
"Hej! Našel jsem ho"
"Kde? Nic nevidím"
"Támhle!"
"Slušně potlučený!"
"Asi se zřítil ze stromu"
"Myslíš, že je ještě naživu?"
"To nemohl přežít. A i kdyby ano, z tama se nedostane. Je to moc hluboké. Neplítvejme municí. Buď je mrtvý, nebo brzo umře hlady nebo žízní"
Velké množství nohou zase odkráčelo. Paorsin čekal, až se ztratí z doslechu, a otevřel oči.
Kolem něj byla tma. Jen malý kousek země, na kterém zrovna ležel, byl osvětlen. Zem byla kamenitá, chladná, a velmi vlhká.
S velkou námahou se postavil. S překvapením zjistil, že zranění nejsou tak četná, jak se zdálo. Bylo zde několik povrchových ran od větví, kolem kterých padal. Trochu mu krvácela hlava, ale to mohlo být ještě od souboje s Arhoppem. Dále několik pohmožďěnin, ale žádná zlomenina.
Pohlédl nahoru, a spatřil otvor v kamenitém stropu, který byl očividně velmi tlustý. Prosvítalo sem jím denní světlo, a při troše snahy se v něm daly rozeznat větve stromů. Paorsinovi se všechno vrátilo: Obrnění raptoriáni, kteří zničili vesnici. Pronásledování. Pád.
Určitě se zřítil do nějaké průrvy v zemi.
Z místa, kde se nacházel, vedla tato jeskynní chodba jedním směrem. Za jeho zády byl totiž zával.
Pokoušel se otvorem vyšplhat, ale nešlo to.
Rozhodl se, že zatím nebude riskovat, a zůstane na osvětleném místě.
Stejně tady asi zůstane na hodně dlouho.

Raptor vynálezce

7. srpna 2017 v 16:43 | raptor |  moje tvorba

Zkusil jsem nakreslit raptora vynálezce, který by nevypadal jako naprosto normální raptor. Ve všech mích komiksech o něm to totiž tak bylo (a asi to tak i zůstane, protože tohle se hrozně těžko kreslí...)

Nový vzhled + neaktivita

6. srpna 2017 v 15:55 | raptor |  Ostatní
Dlouho jsem zde nemohl nic psát, protože jsem byl dvakrát na chatě a pak na dovolené v Maďarsku u Balatonu.
Na obou lokalitách nebylo dostupné připojení.
Následující týden ale budu doma, a tak bych měl něco napsat.

Mimochodem, jak jste si mohli jistě všimnout, můj blog má teď nový vzhled. Co na něj říkáte? Napište mi svůj názor do komentářů.

zajímavé stránky:Fotografie zvířat a přírody - Naturfoto.cz